25.04.2024 07:43

PRAVIDENÉ TRÉNINKY NA VODĚ 2024

VODÁCKÝ TRÉNINK

„S ODDÍLÉM I NA VODĚ BEZPEČNĚ A SPRÁVNĚ 2024“

INFORMACE

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

V rámci programu  sportovní všestrannosti pod vedením oprávněného cvičitele probíhá  vodácký výcvik.

Program obsahuje: zásady bezpečného chování, základní a pokročilé ovládání plavidla, čtení vody, jízda v proudící vodě, záchrana a sebezáchrana.

Nekázeň bude mít za následek vyloučení z tréninku bez náhrady.

Výcvik bude probíhat na řece Svratce. Sraz, převlečení a ukončení nebude v sokolovně, ale v loděnic na levém břehu. Od sokolovny na Svratecké po levém břehu dolů po proudu (nepřecházet lávku v Komíně, nepřecházet vozovku v Jundrově). Pomalou chůzí asi za 10minut. Viz mapka...

Záchranná vesta, pádlo, loď, to vše bude pro každého přihlášeného a včas zarezervovaného zajištěno, helma na plánovaný úsek řeky není nutná.

Převlečení do lodě, podle počasí, když bude teplo, stačí krátké kalhoty a tričko, aby se děti po skončení výuky na vodě mohly převléci do suchého.

1. Do chladnějšího počasí nějaké šusťákové kalhoty a větrovka. Nesají vodu, dobře usychají. Povinná vodácká vesta sama o sobě docela hřeje.
  2. Děti bývají mokré, i když se „necvaknou“, případně cvičíme i za deště. Proto by neměla chybět osuška, kterou si mohou nechat v igelitce v loděnici.
  3. Na sluníčko, pokud se jede bez helmy, vždy něco na hlavu. Na lodi se snadno spálíme. Jde hlavně o ramena paže nos, stehna. V kajaku kromě stehen to stejné.
  4. Povinně jsou  přezuvky. V řece u břehu pod hladinou mohou číhat ostré střepy či jehly. Používají se i  řemínkové sandály. Bota musí držet na noze tak, aby se při chůzi ve vodě nevyzouvala.
  5. Doporučuji  postřik proti klíšťatům.
  6. Hodinky, mobily, řetízky, atd. rozhodně do lodě nebrat.
  7. Všechno sbaleno nejlépe v nějakém uzavíratelném zavazadle. Svoje věci si mohou nechat na hromádce v loděnici.
  8. Sraz a ukončení bude vždy v loděnici na Veslařské.
  9. Vždy nejpozději do úterka poledne si zarezervovat místo v lodi !
  10. Na první sraz je nutné předat podepsanou přihlášku na akci.
  11. Přihláška na akci - klikni na odkaz ZDE

NEOPREN ?

VÝHODY: Dá se nosit i mokrý a nestudí, snadno usychá, je pružný.

NEVÝHODY: špatně se obléká, vysvléká a nevětrá, je choulostivý na mechanické poškození, je drahý a děti rostou.

Rezervace lodě na středeční trénink na vodě.

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: